Świetny występ zawodników Masywu w Krakowie

W minioną sobotę (16 maja) zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina wzięli udział w drugiej tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. W Krakowie Tomek, Dominik, Rafał i Kuba walczyli o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.

Prawie 2000 zawodników w Krakowie

Jak co roku do Krakowa ściągnęły tłumy amatorów kolarstwa górskiego. Mimo to tegoroczna frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Zeszłoroczny rekord 1500 startujących został pobity i to z nawiązką. Na starcie stanęło około 1800 zawodników z całej Polski, a wśród nich czterech reprezentantów UKS-u Masyw Cięcina.

Tradycyjnie już start i meta zawodów usytuowane zostały na krakowskich Błoniach. Trasa w większości przebiegała drogami i ścieżkami leśnymi, ale były również drogi szutrowe i polne. Podobnie jak w Warszawie trasa była bardzo szybka. Najlepszy zawodnik na dystansie Mini pokonał ją w niecałą godzinę. Dystans Mini w tym roku liczył 20 km i 370 m przewyższeń, natomiast dystans Medio był trzy razy dłuższy (58 km) a suma przewyższeń wyniosła 770 m.

Dobra passa trwa

Zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina podtrzymują dobrą dyspozycję z poprzednich startów. W Krakowie trzech z czterech reprezentantów z Cięciny znalazło się w najlepszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych.

Najlepiej w Krakowie spisał się Tomek Glac, który otarł się o podium w kategorii M - 1 na dystansie Mini. Dwie pozycje niżej, w tej samej kategorii i na tym samym dystansie, sklasyfikowany został Dominik Caputa, natomiast Rafał Loranc zmagania w Krakowie zakończył na 11 pozycji. Miejsce w pierwszej dziesiątce, na dystansie Medio, wywalczył również Jakub Ficoń, który mimo poważnej usterki już na początku zmagań dotarł do mety na ósmej pozycji.

Po intensywnym początku sezonu teraz przed zawodnikami kilkanaście dni spokojnego treningu. Na trasy maratonów zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina wrócą 30 maja. Wówczas czeka ich kolejna edycja Skandia Maratonu Lang Team. Tym razem w Rzeszowie.