25. Finał WOŚP „Niesopusty”- przegląd grup kolędniczych i obrzędowych

Miejscowość:
Węgierska Górka
Data rozpoczęcia imprezy:
15.01.2017
Lokalizacja imprezy:
Bulwary nad Sołą i Hala Sportowa w Węgierskiej Górce
Kontakt z organizatorem:
tel. 33/864-21-87, e-mail: wegierska-gorka@opg.pl
Organizator:
Komenda ZHP Węgierska Górka oraz OPG WG

15 stycznia 2017 w Gminie Węgierska Górka będzie głośno, kolorowo i radośnie, a to za sprawą już 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hufiec ZHP Węgierska Górka po raz kolejny otrzymał zgodę na utworzenie sztabu, dlatego młodzi wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i ciekawy program, który rozpocznie IV edycja Rajdowej Orkiestry w Węgierskiej Górce. Swój udział zapowiedzieli znakomici kierowcy rajdowi. W programie możliwość przejazdu na prawym fotelu rajdówki, prezentacja rajdówek oraz licytacje przedmiotów przekazanych przez zawodników polskiego motorsportu oraz inne gadżety. Odbędzie się również pokaz pierwszej pomocy.

Tradycyjnie w czasie imprezy odbędzie się Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Węgierska Górka. Barwny korowód przebierańców, o godz. 14.00 wyruszy z Alei Zbójników na Bulwary w Węgierskiej Górce, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy.

O godz. 16.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się druga część imprezy czyli koncerty, pokazy, licytacja i loteria. 

Gwiazdą programu będzie kabaret Czwarta Fala.  

"Jesień 2009. Kielce. 3 kumpli postanawia założyć kabaret Czwarta Fala. Od tej pory nic nie jest takie jak dawniej. Setki występów, tysiące przejechanych kilometrów, dziesiątki tysięcy zadowolonych widzów. Czwarta Fala to nowa jakość na polskiej scenie kabaretowej. To młodość, energia i optymizm jakich dawno nie widziano. To wyraziste postaci, niesamowite pomysły , doskonały warsztat. To ci, wobec których nikt nie pozostaje obojętny…to Kabaret Czwarta Fala."

Ideą Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nie tylko pomoc finansowa i zakup niezbędnego sprzętu, ale również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i dorosłych, dlatego w czasie imprezy odbędą się również warsztaty, a na najmłodszych czekać będzie Baby Sfera gdzie animatorzy przygotują wiele zabaw.

Harcerze oraz młodzież gimnazjalna będą sprzedawać pieczone kiełbaski, grochówkę, ciasto oraz kawę i herbatę.

Zachęcamy do udziału w licytacji, gdzie kupić będzie można m.in. serce aluminiowe, koszulki i kubki WOŚP, koszulki sportowe, gadżety motoryzacyjnezabawki dla dzieci i wiele, wiele innych.

Imprezę zakończy „Światełko do nieba”.

Można powiedzieć, że w Węgierskiej Górce „BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”.

W dawaniu innym, rośnie prawdziwa radość życia! Nie zawiedźcie – przyjdźcie!

 

Urząd Gminy
Węgierska Górka

ul. Zielona 43
34-350 Wegierska Górka
powiat żywiecki
województwo śląskie

Telefony:
tel. 338 609 797,
fax 338 609 798
sekretariat: 338 609 742
E-mail: ugwg@wegierska-gorka.pl

Godziny pracy Urzędu:
7:30 do 15:30 od poniedziałku do piątku
Wójt Gminy w sprawach skarg
i wniosków przyjmuje strony we wtorki od
godziny 11:00 do 16:00

projekt i wykonanie

© 2011 Węgierska Górka