24. Finał WOŚP „Niesopusty”- przegląd grup kolędniczych i obrzędowych

Miejscowość:
Węgierska Górka
Data rozpoczęcia imprezy:
10.01.2016
Lokalizacja imprezy:
Bulwary nad Sołą i Hala Sportowa w Węgierskiej Górce
Kontakt z organizatorem:
tel. 33/864-21-87, e-mail: wegierska-gorka@opg.pl
Organizator:
Komenda ZHP Węgierska Górka oraz OPG WG

10 stycznia 2016 w Gminie Węgierska Górka będzie głośno, kolorowo i radośnie, a to za sprawą już 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hufiec ZHP Węgierska Górka po raz kolejny otrzymał zgodę na utworzenie sztabu, dlatego młodzi wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i ciekawy program, który rozpocznie III edycja Rajdowej Orkiestry w Węgierskiej Górce. Swój udział zapowiedzieli znakomici kierowcy rajdowi. W programie możliwość przejazdu na prawym fotelu rajdówki, prezentacja rajdówek oraz licytacje przedmiotów przekazanych przez zawodników polskiego motorsportu oraz inne gadżety. Odbędzie się również pokaz pierwszej pomocy.

Tradycyjnie w czasie imprezy odbędzie się Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Węgierska Górka. Barwny korowód przebierańców, o godz. 14.00 wyruszy spod Urzędu Gminy pod Halę Widowiskowo-Sportową gdzie odbędzie się dalsza część imprezy.

O godz. 16.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się druga część imprezy czyli koncerty, pokazy, licytacja i loteria. Na scenie zaprezentują się dzieci z Przedszkola z Żabnicy, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Węgierskiej Górce oraz  artystki z Zespołu Kabaretowego „Rozśpiewane Gospodynie”.

Gwiazdą programu będzie popularny zespół szantowy Banana Boat.  

Ideą Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nie tylko pomoc finansowa i zakup niezbędnego sprzętu, ale również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i dorosłych, dlatego w czasie imprezy odbędą się również warsztaty, a na najmłodszych czekać będzie Baby Sfera gdzie animatorzy przygotują wiele zabaw.

Harcerze oraz młodzież gimnazjalna będą sprzedawać pieczone kiełbaski, grochówkę, ciasto oraz kawę i herbatę.

Zachęcamy do udziału w licytacji, gdzie kupić będzie można m.in. serce aluminiowe, koszulki i kubki WOŚP, koszulki sportowe, gadżety motoryzacyjnezabawki dla dzieci i wiele, wiele innych.

Imprezę zakończy „Światełko do nieba”, które o godz. 20.00 rozjaśni całą Polskę.

Można powiedzieć, że w Węgierskiej Górce „BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”.

W dawaniu innym, rośnie prawdziwa radość życia! Nie zawiedźcie – przyjdźcie!

 

Urząd Gminy
Węgierska Górka

ul. Zielona 43
34-350 Wegierska Górka
powiat żywiecki
województwo śląskie

Telefony:
tel. 338 609 797,
fax 338 609 798
sekretariat: 338 609 742
E-mail: ugwg@wegierska-gorka.pl

Godziny pracy Urzędu:
7:30 do 15:30 od poniedziałku do piątku
Wójt Gminy w sprawach skarg
i wniosków przyjmuje strony we wtorki od
godziny 11:00 do 16:00

projekt i wykonanie

© 2011 Węgierska Górka